Skontaktuj się
z nami

Jakie są zalety żelu matującego Norton? Której włókniny najlepiej użyć aby zmatowić element?
Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Żel matujący Norton Scuff Gel został opracowany do wykonania trzech czynności w jednym procesie: czyszczenia, odtłuszczania i matowania. Zaprojektowano go do pracy wspólnie z szarą i złotą włókniną Beartex oraz włókniną Thinflex. Żel matujący Norton Scuff Gel jest stworzony na bazie wody – jest łatwo ścieralny, łatwo zmywalny i daje lepszą przyczepność lakieru.

Zdjęcie

EKSPERT RADZI

Do zmatowienia powierzchni lakierowanej na obrzeżach miejsca podkładowanego używamy włókniny Beartex w krążku o średnicy 150 mm lub bordowej włókniny Thinflex (arkusz). Oba te materiały posiadają taką samą gradację (w okolicach 320). Różnica między nimi, to zwiększona ilość ziarna ściernego w arkuszu Thinflex, przez co włóknina ta jest bardziej agresywna w trudnodostępnych miejscach.

Szara włóknina w krążku lub arkuszu o gradacji ok. 800, w połączeniu z żelem matującym Norton Scuff Gel, używana jest do przepyłów, ułatwia ujednolicenie powierzchni w procesie matowania. Można jej używać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Szarą włókninę Thinflex, ze względu na jej małą objętość, można stosować zarówno na powierzchniach, jak i w miejscach trudnodostępnych.

Podobne artykuły:

Do czego służy puder kontrolny Nortona i jakie są jego zalety?
Jakich granulacji użyć przed szpachlowaniem i do szlifowania szpachlówki?
Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch. Wyższa wydajność i jakość pracy.
Polerowanie powierzchni w jednym etapie – szybkość, łatwość, wysoki połysk

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?