Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Norton Paint System: przyjazny środowisku i kieszeni
Nakładanie lakieru

Najnowsza wersja systemu malarskiego Norton Paint System jest nie tylko szybsza w montażu, wygodniejsza i łatwiejsza w obsłudze, ale też bardziej przyjazna środowisku i tańsza w eksploatacji. Oblicza się, że oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy, sięga przy użyciu tego systemu nawet piętnastu procent.

 

Zdjęcie

Jedną z najważniejszych innowacji jest dodanie systemu membranowego, który sprawił, że kubkiem można wstrząsnąć, aby wymieszać farbę, a także obrócić do góry dnem i podłączyć do pistoletu natryskowego bez ryzyka wylania lub wycieku farby, co nie tylko skraca czas przygotowania do malowania, ale też chroni środowisko. Dodatkowo Norton oferuje teraz gamę adapterów – lżejszych teraz nawet o 20 procent - przystosowanych do tego systemu malarskiego. Nowe adaptery posiadają wbudowany wyzwalacz, który przebija membranę, umożliwiając swobodny przepływ farby po podłączeniu kubka do pistoletu natryskowego.

 

SPOSTRZEŻENIE EKSPERTA

Użytkowe zalety udoskonalonego systemu są niewątpliwe. System zakłada, że po jego zmontowaniu, przed rozpoczęciem natrysku, twardy kubek pomiarowy zostaje zdjęty. Na pistolecie pozostaje tylko kubek miękki, zasysany pod ciśnieniem, co zdecydowanie ułatwia operowanie pistoletem. Cały system jest lżejszy, ma lepszy balans i poprawia komfort pracy. Zużyty miękki kubek jest łatwy w utylizacji - ryzyko wycieku resztek farby właściwie nie istnieje, ponieważ za sprawą podciśnienia wewnątrz, zostaje ona praktycznie w 100 % zużyta. Jeśli jednak w pojemniku zostaje jeszcze lakier, można go łatwo i szczelnie zamknąć i przechować do kolejnego użycia. To wymierna oszczędność dla kieszeni.

NPS, jako system przyjazny środowisku, uzupełniono o środki ochrony osobistej, np. maski lakiernicze z podwójnym wkładem, rękawice nitrylowe przeznaczone do pracy ze związkami chemicznymi, okulary ochronne, a także specjalistyczny kombinezon lakierniczy do ochrony podczas przygotowywania i natryskiwania lakieru. Kombinezon jest wielokrotnego użytku - antystatyczny, oddychający i nadający się do mycia, co wpływa na dalsze obniżanie kosztów tego typu operacji.

Norton Paint System to szybsze i czystsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na przygotowanie i czyszczenie, a ponadto zmniejsza ilość zużywanego rozpuszczalnika i umożliwia przechowywanie i ponowne użycie farby. System gwarantuje równomierne nanoszenie farby, wiele wygodnych metod jej przechowywania oraz łatwy i czysty sposób utylizacji całej jednostki.

 

Podobne artykuły:

Norton Paint System - szybkość i łatwość obsługi

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej