Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Norton Paint System - szybkość i łatwość obsługi
Nakładanie lakieru

System aplikacji lakieru Norton Paint System, to kompleksowe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić lakiernikowi czas poświęcany dotąd na czyszczenie poszczególnych elementów i na stosowanie rozpuszczalników. System umożliwia też przechowywanie i wielokrotne używanie lakierów oraz lakierowania w dowolnej pozycji, nawet z odwróconym pistoletem (kubek na dole), co umożliwia lakierowanie trudno dostępnych miejsc. System jest łatwy w montażu, prosty i czysty w obsłudze oraz gwarantuje jednolitą powierzchnię warstwy wierzchniej.

Zdjęcie

Poszczególne elementy systemu – kubki pomiarowe, kubki miękkie NPS o różnej pojemności (250, 750 i 950 ml) i całą gamę akcesoriów można skompletować samodzielnie. Dobrze jednak na początek zaopatrzyć się w zestaw startowy, idealny dla osób po raz pierwszy korzystających z systemu Norton Paint System. Składa się on z kubka twardego 750ml, 12 kubków miękkich o pojemności 750 ml, 12 zatyczek, 12 pierścieni, 12 filtrów, 4 sitek lakierniczych oraz mieszadła do mieszania. Do zestawu dodać trzeba tylko adapter, pozwalający na połączenie NPS z pistoletem lakierniczym dowolnej marki.

 

EKSPERT RADZI

Przed rozpoczęciem procesu aplikacji lakieru należy upewnić się, że stosowane środki ochrony indywidualnej są właściwe. Norton oferuje maski lakiernicze z podwójnym wkładem węglowym, rękawice nitrylowe przeznaczone do pracy ze związkami chemicznymi, okulary ochronne, a także specjalistyczny kombinezon lakierniczy do ochrony podczas przygotowywania i aplikacji lakieru. Kombinezon jest wielokrotnego użytku - antystatyczny, oddychający i nadający się do prania.

Na początku procesu lakierowania, należy dobrać kubek odpowiedni do powierzchni lakierowanego obszaru. Zestaw kubków miękkich o różnych pojemnościach – 250, 750 i 950 ml – posiada zamknięcie z sitkiem 190µ, 125µ i 80µ, pierścienie uszczelniające i zatyczki. W celu dobrania odpowiedniego sitka należy skonsultować się z zaleceniami producenta lakierów. Pierwsza z czynności przygotowawczych, to osadzenie pierścienia w twardym kubku, a następnie umieszczenie kubka miękkiego wewnątrz twardego i dopasowanie go do pierścienia. Do tak przygotowanego kubka można nalać lakier, podkład, uważając, by przy tym nie rozlał się na obrzeże pierścienia.

 

Ekspert radzi

Przygotowanie zestawu do pracy jest bardzo proste. Na początek wlej lakier do kubka miękkiego i wymieszaj za pomocą specjalnie zaprojektowanego mieszadła Norton. Nie wycieraj nadmiaru lakieru o krawędź pierścienia lecz trzymając mieszadło w pozycji pionowej wytrzyj je szmatką. Umieść sitko w pierścieniu i dokręć – obróć dwukrotnie w lewo do usłyszenia KLIKNIĘCIA. Potem obróć raz w prawo. Następnie zaciśnij dwa zatrzaski zabezpieczające. Teraz zestaw jest szczelnie zamknięty i gotowy do pracy.

Do tak zmontowanego kubka należy podłączyć pistolet natryskowy i zatrzasnąć blokadę na adapterze. W celu łatwego korzystania z zestawów pojemności 250 ml i 750 ml, Norton preferuje lakierowanie tylko miękkim kubkiem.

 

Ekspert radzi

UWAGA! W przypadku używania zestawu o pojemności 950 ml, nie należy odłączać twardego kubka.

Lakierowanie bez twardego kubka zapewnia lepszą widoczność całego lakierowanego elementu i zmniejsza obciążenie pistoletu, co wpływa na komfort pracy. Ponadto możemy obserwować, jak wraz ze zmniejszaniem się ilości lakieru wewnątrz, miękki kubek „zapada się”, dzięki czemu materiał lakierniczy wykorzystany jest do samego końca.

Po zakończeniu pracy, gdy wewnątrz miękkiego kubka pozostał jeszcze lakier, kolejność działań jest odwrotna: Na początek trzeba włożyć miękki kubek na powrót do kubka twardego i zabezpieczyć całość zatrzaskami. Następnie usunąć wszelkie pozostałości lakieru z pistoletu natryskowego za pomocą szczoteczki Norton, a na koniec odłączyć pistolet od kubka i założyć zatyczkę, by szczelnie zamknąć kubek. Jeśli w miękkim kubku znajduje się jeszcze lakier, całość ustawić trzeba zaworem i zatyczką do dołu. Norton poleca w tym celu specjalną pokrywkę/stojak. Lakier może być przechowywany w ten sposób nawet 6 miesięcy.

Kompleksowy system Norton Paint System oszczędza czas poświęcany wcześniej na czyszczenie pistoletu, ogranicza przez to zużycie rozpuszczalników, zwiększa produktywność i minimalizuje ilość odpadów.

 

 

Podobne artykuły:

Norton Paint System: przyjazny środowisku i kieszeni

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Rekomendowane produkty

do opisywanych zastosowań polecamy poniższe produkty

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej