Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Jakiej granulacji użyć w speedloku aby zedrzeć rdzę?
Naprawa elementów karoserii

Do zdzierania rdzy podczas naprawy elementów karoserii, Norton poleca krążki Rapid Strip Blaze  z systemem mocowania Speedlok, do użycia w narzędziach pneumatycznych i szlifierkach prostych. Ściernice te, zrobione w 100% z ceramicznego ziarna ściernego SG a dzięki swojej otwartej strukturze nie zapychają się bardzo szybko usuwają korozję z elementów karoserii.

Zdjęcie

Alternatywą dla krążków Rapid Strip Blaze, są krążki speedlok BLAZE. Jest to materiał o podkładzie poliestrowym pozwalającym w szybki sposób usunąć wszelkie niedoskonałości powstałe podczas prac blacharskich.  Wszystkie materiał typu Speedlok, charakteryzują się systemem szybkiego zakładania/zdejmowania krążka z gwintem plastikowym zewnętrznym, na podkładkę z wrzecionem z gwintem wewnętrznym.

EKSPERT RADZI:

W zależności od rodzaju skorodowania powierzchni, możemy użyć granulacji tarczy od 36 do 80.
  • W miejscach mocno skorodowanych, operację należy rozpocząć od granulacji 36, zaczynając szlifowanie od powierzchni czystego metalu, systematycznie usuwając korozję. Ma to na celu zapobieżenie zaczopowaniu się ziarna przez drobiny skorodowanego metalu.
  • Do niewielkich ognisk korozji międzykrystalicznej, najrozsądniej użyć granulacji 50 i 60. Pozwoli nam to na usunięcie miejsc skorodowanych, a jednocześnie otrzymamy łagodną rysę powierzchni.
  • Granulacja 80 służy do wygładzenia powierzchni po niższych granulacjach.

Krążki Blaze, zapewniają wysokie parametry obróbki metalu, nawet przy średnim nacisku, są wygodniejsze i bardziej elastyczne przy szlifowaniu konturów. Do czyszczenia z rdzy powierzchni płaskich lub ukształtowanych, użyć można również krążka z włókien nylonowych Blaze Rapid Strip Speedlok

Podobne artykuły:

Jakiej tarczy użyć do cięcia karoserii samochodowej?
Usuwanie wtrąceń na lakierze
Jak szybko i skutecznie usunąć odkurz z karoserii samochodu?

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Rekomendowane produkty

do opisywanych zastosowań polecamy poniższe produkty

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej