Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Jakiej tarczy użyć do cięcia karoserii samochodowej?
Naprawa elementów karoserii

Cięcie i szlifowanie metalu to operacje, które należy prowadzić z dużą precyzją i przy użyciu wysokiej klasy narzędzi i materiałów. Norton oferuje przygotowaną w tym celu linię Blue Fire obejmującą ściernice do przecinania i szlifowania. Blue Fire to gama wysokiej jakości narzędzi do obróbki metalu przeznaczonych do wszystkich zastosowań, w tym: do usuwania spawów, przygotowania powierzchni, usuwania metalu, kształtowania i odcinania elementów zardzewiałych lub skorodowanych.

Zdjęcie

W takich operacjach – w zależności od zapotrzebowania i szlifowanego miejsca – używamy tarcz Blue Fire o średnicy od 50 do 125 mm i o grubości 1 mm, założonych na szlifierkę kątową lub pneumatyczną prostą. Przy cięciu należy pamiętać o prowadzeniu szlifierki i tarczy pod kątem 90° względem powierzchni, natomiast podczas szlifowania, narzędzie powinno być prowadzone pod kątem 20/30 lub więcej stopni względem obrabianego przedmiotu.

EKSPERT RADZI

Tarcze Blue Fire charakteryzują się wysokowydajnym ziarnem, długim okresem eksploatacji i komfortem użytkowania, są jednak produktami łamliwymi, stąd należy przestrzegać odpowiednich środków ostrożności, a przede wszystkim, przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się szczegółowo z treścią etykiety informacyjnej na ściernicy.

Innym produktem marki Norton nadającym się do cięcia karoserii samochodowej są ściernice lamelkowe, przede wszystkim serii Quantum. Ściernice lamelkowe gwarantują szybsze cięcie i lepsze wykończenie powierzchni niż krążki fibrowe, zachowując jednocześnie dłuższy okres użytkowania.

Tarcze Quantum (np. o średnicy 125 x 0.8) służą do cięcia blach nie grubszych niż 2 mm zostawiając przy tym wąski rzaz, bez ryzyka przepalania powierzchni bocznych. Ich wysokowydajne ziarno ceramiczne SG, pozwala na bardzo agresywne i stałe tempo cięcia oraz wysokie i szybkie usuwanie materiału.

Podobne artykuły:

Jakiej granulacji użyć w speedloku aby zedrzeć rdzę?
Usuwanie wtrąceń na lakierze
Jak szybko i skutecznie usunąć odkurz z karoserii samochodu?

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Rekomendowane produkty

do opisywanych zastosowań polecamy poniższe produkty

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej