Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Jak odnowić starą i matową powierzchnię reflektorów samochodowych
Naprawa reflektorów

Do odświeżania starych i wyblakłych powierzchni reflektorów samochodowych, Norton przygotował uniwersalny zestaw naprawczy mieszczący się w jednym, przenośnym pojemniku. Zestaw ten może być użyty również do usuwania wtrąceń w powierzchni lakierowanej i do usuwania rys. W jego skład wchodzą: pneumatyczna mini szlifierka oscylacyjno-obrotowa 76 mm, mini polerka pneumatyczna 76 mm, podkładki i przekładki gąbkowe, komplet krążków Norton Pro (A275) i Norton Ice o różnej granulacji, mleczka polerskie Liquid Ice Quick Cut (Step 1) i Liquid Ice OE M (Step 2), protektor Liquid Ice oraz dwie ściereczki z mikrofibry Blue Magnet.

 

Zdjęcie

Przed przystąpieniem do pracy, odnawianą powierzchnię reflektora należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń i kurzu. Następnie rozpocząć można szlifowanie, używając zawartej w zestawie mini szlifierki oscylacyjno-obrotowej z krążkiem ściernym Norton Pro A275 o granulacji P500. Gdy na szlifowanej powierzchni zauważyć będzie już można różnicę, trzeba zmienić krążek na A275 o granulacji P800, stosując dodatkową przekładkę gąbkową.

Następny etap prac, który musi być poprzedzony zwilżeniem całej szlifowanej powierzchni (woda), to praca z użyciem krążka Norton Ice Q255 o granulacji P1500.

 

EKSPERT RADZI

Po szlifowaniu krążkiem ściernym P1500, cała powierzchnia zaczyna być już przejrzysta. Wtedy należy wymienić krążek na Norton Ice Q255 o granulacji P3000.

By skrócić czas polerowania, wystarczy wykorzystać kolejne elementy zestawu, czyli polerkę pneumatyczną, mleczko polerskie Liquid Ice Step 1 oraz gąbkę polerska w kolorze niebieskim. Operację polerowania przeprowadzić należy podobnie jak szlifowanie – z niezbyt dużym naciskiem i niezbyt dużą prędkością.

Ekspert radzi

By osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty pracy, w kolejnym etapie wprowadzamy mleczko Liquid Ice Step 2 i rozpoczynamy polerowanie używając czarnej gąbki.

Końcowy etap to już prace wykończeniowe. Na początek całość należy przetrzeć znajdującą się w zestawie ściereczką z mikrofibry Blue Magnet sprawdzającą się przy wielu czynnościach: oczyszczaniu z pyłu i kurzu, osuszaniu, polerowaniu, czy nanoszeniu wosku. Całość procesu renowacji reflektorów zamyka użycie protektora w sprayu Liquid Ice Detailer Spray, nadającego oczyszczanemu elementowi niezbędnego połysku. Na koniec całość należy wytrzeć ściereczką Blue Magnet.

 

 

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej