Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Jakich granulacji użyć przed szpachlowaniem i do szlifowania szpachlówki?
Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Operacja szpachlowania naprawionego elementu karoserii samochodowej wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, a po nałożeniu szpachli, precyzyjnego wyrównania powierzchni. Musi być ona przeprowadzona etapowo, gdzie używa się materiałów ściernych począwszy od granulacji grubej, stopniowo, po coraz drobniejszą.

Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem pracy jest to, że do usuwania starego materiału w miejscu uszkodzenia nie powinno się używać materiałów o grubej granulacji (do P100), ponieważ tworzy ona zbyt duże rysy na metalu, z którymi kolejne materiały ścierne nie są w stanie sobie poradzić.

Ekspert radzi

Do rozszlifowania elementu przed nałożeniem szpachlówki najlepiej użyć materiału o granulacji P120. Norton oferuje całą gamę krążków do szlifowania maszynowego odpowiednich dla takiego procesu. Nadają się do niego np. krążki Multi Air z technologią Norzon, czy konwencjonalne krążki do szlifowania maszynowego Blue Fire.

Po rozszlifowaniu i po nałożeniu szpachlówki, powierzchnię należy wyrównać. Najlepiej nadają się do tego materiały ścierne o granulacji od P120 do P180, np. Multi Air Plus na szlifierce orbitalnej i z użyciem średniej lub twardej podkładki Multi Air. Użyć można również krążków Norton Pro Plus na podkładce Norgrip ze szlifierką oscylacyjną.

Po wyrównaniu szpachlówki na uszkodzonym elemencie przechodzimy do końcowego etapu prac, czyli szlifowania materiałem o drobniejszej granulacji od P240 do P280. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych czynności, Norton poleca tu krążki serii Multi Air, Multi Air Plus czy Norton Pro Plus.

Podobne artykuły:

Do czego służy puder kontrolny Nortona i jakie są jego zalety?
Jakie są zalety żelu matującego Norton? Której włókniny najlepiej użyć aby zmatowić element?
Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch. Wyższa wydajność i jakość pracy.
Polerowanie powierzchni w jednym etapie – szybkość, łatwość, wysoki połysk

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Rekomendowane produkty

do opisywanych zastosowań polecamy poniższe produkty

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej