Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Jakie są zalety żelu matującego Norton? Której włókniny najlepiej użyć aby zmatowić element?
Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Żel matujący Norton Scuff Gel został opracowany do wykonania trzech czynności w jednym procesie: czyszczenia, odtłuszczania i matowania. Zaprojektowano go do pracy wspólnie z szarą i złotą włókniną Beartex oraz włókniną Thinflex. Żel matujący Norton Scuff Gel jest stworzony na bazie wody – jest łatwo ścieralny, łatwo zmywalny i daje lepszą przyczepność lakieru.

Zdjęcie

EKSPERT RADZI

Do zmatowienia powierzchni lakierowanej na obrzeżach miejsca podkładowanego używamy włókniny Beartex w krążku o średnicy 150 mm lub bordowej włókniny Thinflex (arkusz). Oba te materiały posiadają taką samą gradację (w okolicach 320). Różnica między nimi, to zwiększona ilość ziarna ściernego w arkuszu Thinflex, przez co włóknina ta jest bardziej agresywna w trudnodostępnych miejscach.

Szara włóknina w krążku lub arkuszu o gradacji ok. 800, w połączeniu z żelem matującym Norton Scuff Gel, używana jest do przepyłów, ułatwia ujednolicenie powierzchni w procesie matowania. Można jej używać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Szarą włókninę Thinflex, ze względu na jej małą objętość, można stosować zarówno na powierzchniach, jak i w miejscach trudnodostępnych.

Podobne artykuły:

Do czego służy puder kontrolny Nortona i jakie są jego zalety?
Jakich granulacji użyć przed szpachlowaniem i do szlifowania szpachlówki?
Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch. Wyższa wydajność i jakość pracy.
Polerowanie powierzchni w jednym etapie – szybkość, łatwość, wysoki połysk

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej