Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch. Wyższa wydajność i jakość pracy.
Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Szlifowanie maszynowe wymaga dużej precyzji i doboru odpowiedniego do powierzchni materiału ściernego. By uzyskać jak najlepsze efekty procesu, Norton poleca używanie krążków szlifierskich z podkładem Soft-Touch, szczególnie podczas pracy krążkami o wyższej granulacji. Praca krążkami z podkładem Soft-Touch jest szybsza i pozwala na lepsze wykończenie powierzchni.

 

 

Krążki z podkładem Soft-Touch, np. Multi-Air Plus czy Norton Pro Plus, posiadają miękki podkład z pianki, który zapewnia wysoką wydajność i niezwykle długi czas eksploatacji narzędzia. Warstwa piankowa absorbuje różnice krzywizn powierzchni podczas szlifowania, dzięki czemu nie zdziera warstwy lakieru, utrzymuje znakomite tempo pracy i gwarantuje doskonałą jakość wykończenia. Krążki z podkładem Soft-Touch doskonale nadają się do szlifowania konturów.

 

Ekspert radzi

Stabilniejsza praca krążka z podkładem Soft-Touch pozwala uniknąć tzw. przecięć czy przetarć na krawędziach. Ponadto technologia ta umożliwia uzyskanie równomiernego wykończenia, co jest szczególnie ważne przy matowaniu podkładu pod trudne lakiery metaliczne.

Używanie krążków z podkładem gąbkowym Soft-Touch nie wyklucza wykorzystywania standardowych materiałów ściernych. Norton zaleca jednak posługiwanie się nimi do tzw. szlifowania zgrubnego: oczyszczania elementów ze starych powłok, szlifowania zgrubnego i wykańczającego szpachlówki, czy wstępnego szlifowania podkładu.

Podobne artykuły:

Do czego służy puder kontrolny Nortona i jakie są jego zalety?
Jakie są zalety żelu matującego Norton? Której włókniny najlepiej użyć aby zmatowić element?
Jakich granulacji użyć przed szpachlowaniem i do szlifowania szpachlówki?
Polerowanie powierzchni w jednym etapie – szybkość, łatwość, wysoki połysk

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Rekomendowane produkty

do opisywanych zastosowań polecamy poniższe produkty

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej