Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Polerowanie powierzchni w jednym etapie – szybkość, łatwość, wysoki połysk
Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Polerowanie, to końcowy etap praktycznie wszystkich prac lakierniczych, a jednocześnie proces, w którym przy pomocy odpowiednich środków możemy wydobyć z lakieru głębię koloru i po prostu go odświeżyć. Polerowanie może być jedno lub dwuetapowe – zależnie od stopnia „zużycia” lakieru lub pożądanego przez nas efektu. Na rynku znajdziemy wiele preparatów odpowiednich dla różnych etapów pracy. Warto jednak wiedzieć, że doskonałe efekty można osiągnąć już w jednoetapowym procesie polerowania, o ile oczywiście użyjemy odpowiedniego środka np. serii Norton Liquid Ice.

Zdjęcie

Gdy zależy nam na doskonałym efekcie wykończenia prac i na głębokim połysku, mleczka polerskie oraz akcesoria Norton Liquid Ice są najlepszym rozwiązaniem by to uzyskać. Dzięki zmniejszeniu liczby etapów niezbędnych w procesie polerowania, mleczka Liquid Ice Xtra Cut, Quickcut oraz OEM są praktycznym rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie wydajności oraz podniesienie jakości wykonywanej pracy. Są to produkty nie zawierające silikonu, oparte na bazie wodnej, łatwe w użyciu.

Gdy zdecydujemy się na jednoetapowe polerowanie powierzchni z użyciem wybranego preparatu, musimy pamiętać, pomimo faktu, że produkty Norton zapewniają doskonałe efekty, to proces jednoetapowy nadaje się odświeżania i usuwania rys eksploatacyjnych (np.: ryski po myjni automatycznej) do jasnych i pastelowych kolorów. Z myślą o tego typu pielęgnacji ( operacji), eksperci Norton opracowali formułę mleczka Liqiud Ice Xtra Cut. Jego skład pozwala na zastosowanie tego preparatu do usuwania drobnych rys i nabłyszczania lakieru jednocześnie, ( jeden krok). Mleczko to zapewnia wysoki połysk i szybką i czystą aplikację.

 

 

EKSPERT RADZI

Przy usuwaniu zarysowań w jednym etapie, które wymagają użycia materiału ściernego o granulacji P2000 lub drobniejszego należy użyć mleczka Liquid Ice Xtra Cut, twardej gąbki (Norton – biała, z czerwonym rzepem) lub futra polerskiego Norwool. Finalnie całość należy przetrz eć czerwoną ściereczką z mikrofibry, którą również znajdziemy w ofercie Norton.

1.46n
1.48n

Na koniec, by całość nabrała wyjątkowej połysku, dobrze jest użyć spayu do pielęgnacji karoserii Liquid Ice Detailer Spray służącego do łatwego usuwania pozostałości po polerowaniu i zapewniającego doskonałą ochronę lakieru. Wystarczy nanieść preparat na wypolerowaną powierzchnię i równomiernie przetrzeć powierzchnię ściereczką z mikrofibry Blue Magnet.

 

 

Podobne artykuły:

Do czego służy puder kontrolny Nortona i jakie są jego zalety?
Jakie są zalety żelu matującego Norton? Której włókniny najlepiej użyć aby zmatowić element?
Jakich granulacji użyć przed szpachlowaniem i do szlifowania szpachlówki?
Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch. Wyższa wydajność i jakość pracy.

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej