Skontaktuj się
z nami

Administratorem Twoich danych jest SAINT-GOBAIN HPM POLSKA sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Proces Multi-Air: konfiguracja otworów, a wpływ na jakość szlifowanej powierzchni
Usuwanie niedoskonałości lakieru i polerowanie

Używana przez tysiące specjalistów na całym świecie technika bezpyłowego szlifowania Multi-Air, powstała z myślą nie tylko o zawodowych warsztatowcach, ale przede wszystkim z myślą o amatorach. Wykorzystywane w tej metodzie arkusze ścierne Norton Multi Air są łatwe w montażu, posiadają większe otwory służące do pozycjonowania krążka i pasują do standardowych perforacji otworowych używanych obecnie na rynku, ze względu na swoją charakterystyczną perforację (181 otworów).

 

Zdjęcie

Połączenie krążka Norton Multi-Air A975 z innowacyjną podkładką Multi-Air odprowadzającą pył, zwiększa wydajność oraz eliminuje powstawanie pyłu . Krążki, arkusze i akcesoria linii Multi-Air nadają się do różnorodnych zastosowań. Dzięki szerokiemu spektrum granulacji (P80 do P1500), zastosowaniu zaawansowanego ziarna ściernego oraz innowacyjnej technologii odpylania, rodzina produktów Multi-Air to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie w dziedzinie szlifowania.

 

Jak działa system Norton Multi-Air?

Krążki Multi-Air używane w szlifowaniu warsztatowym, np. przy szlifowaniu podkładu, mają na swojej powierzchni specjalnie przygotowane otwory. Ich rozmiar i rozmieszczenie optymalizują proces usuwania pyłu spod krążka, dzięki czemu nie ma problemu z zapychaniem się materiału. W ten sposób powierzchnia krążka pozostaje czysta, a nowe ziarno ścierne zapewnia efektywną pracę. Krążki nie tylko pozwalają szlifować szybciej, ale ilość otworów ma bezpośredni wpływ na wytwarzaną temperaturę, która przekłada się bezpośrednio na czas zużywania się krążków. Szlifowanie odbywa się szybciej, lepiej i na większych powierzchniach. Wysoka wydajność materiałów połączona z precyzją, zapewnia jednolitą powierzchnię po obróbce.

Podobne jak w użyciu warsztatowym efekty, uzyskać można przy szlifowaniu powierzchni budowlanych, używając bloczka szlifierskiego Multi-Air, w zestawie z wężem. Bloczek taki, w warunkach domowych podłączyć można do standardowego odkurzacza, co zapewni nam optymalne odprowadzanie pyłów. Wszystkie bloczki szlifierskie Multi-Air wyposażone są w zawór regulujący siłę odsysu.

Dla uzyskania najlepszych efektów, Norton poleca wykorzystywanie krążków Multi - Air A275 oraz Multi - Air A975 z powłoką No-Fil opartą na bazie wodnej. Zmniejsza to ryzyko zapchania, materiał jest elastyczny i dużo bardziej wydajny, a nowe ceramiczne ziarno Norton SG połączone z tlenkiem glinu zapewnia brak przebarwień i dwa razy dłuższą żywotność.

Oprócz bezpieczeństwa, wygody i czystości, technologia Norton Multi-Air Process daje wyraźnie odczuwalne korzyści. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy obrobić nawet 35% powierzchni więcej w stosunku do tradycyjnych systemów. Mamy również większą aż o 30% moc ssącą.

 

 

Podobne artykuły:

Jakiego produktu Nortona użyć, aby pozbyć się naklejek z elementu karoserii?
Do czego służą paski ścierne R 929? Jakiej granulacji użyć pracując paskami ściernymi R 929?
Polerowanie futrem świeżego lakieru: futro, a krawędzie oraz pielęgnacja futra.
Bez zarysowań i hologramów - w kilku krokach do błyszczącego lakieru.
Gąbka polerska czy futro? Sprawdź co wybrać do polerowania lakieru samochodowego

Zapytaj
nas

Masz pytania?

Zapytaj
nas

Masz pytania?
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej